Deloraine

Koncert
23.11.2024 VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ / Sokolovna od 19:00 hod.


Fantasy a pohanská hudba

Deloraine je brněnská osmičlenná skupina, která vznikla v roce 2016. Ve svých písních zpracovává témata jak z fantasy literatury, tak z dávných pohanských dob. Deloraine má na kontě dvě autorská alba, Vlaštovka a Srdce z kamene (obě vyhlášena jako album týdne na největším českém hudebním portálu musicserver.cz),několika singlů nebo spolupráci na populrní hře Witcher 3: Wild Hunt.

Naživo je hudba Deloraine velmi energická, taneční a emotivní. Uslyšíte v ní naléhavý hlas a tajuplné barvy mnoha fléten sibiřské divoženky Máši, sytý baryton zpěváka Sparse, artilerii Deriasových strunných nástrojů (bouzouki, kytara, kvinterna, saz, oud), divoké housle Turmawen, dunění basisty Kuby a šamanské bubny Miloše.

Deloraine již vystupovali i s ikonami současného folku, německými Faun, polskými Percival a z těch českých například se Spirituál Kvintetem nebo s Tomášem Kočkem. Deloraine se opakovaně objevují i na velkých festivalech jako je Keltská noc, Lughnasad v Nasavrkách či Blavicon. Na podzim 2019 skupina odehrála své první evropské turné (Česko, Slovensko, Německo, Belgie, Polsko a Maďarsko).

Deloraine v současnosti hrají na celé řadě akcí, od městských slavností a open air festivalů, přes hojně navštěvované klubové akce až po metalové koncerty. I tam se svojí akustickou, ale říznou hudbou vynikají. Zaujmou na krátkém festivalovém setu a stejně tak rádi odehrají celovečerní koncert, neboť na pódiu jsou neunavitelní a hudba je pro ně posláním.


VSTUPENKY V PRODEJI OD 15.5.2024

1. VLNA: 330 Kč (prvních 100 vstupenek)

2. VLNA: 390 Kč

NA MÍSTĚ: 450 Kč